Bank Inteligo podwyższył prowizję za kartę bez uprzedzenia

Oprócz „czarnego tygodnia” klienci banków narzekają także na zmiany pojawiające się w ofercie wybranych instytucji finansowych. Niedawno coś takiego zdarzyło się w przypadku banku Inteligo oraz jego klientów. Trudności na linii bank – klienci zaczęły się już od wprowadzenia atrakcyjnej, ale i kontrowersyjnej kampanii reklamowej, w której brali udział Andrzej Smolik i Maria Peszek, ponieważ owa kampania nie do końca spodobała się części osób.

Dalej nastąpiło wprowadzenie wielofunkcyjnej karty płatniczej, zwanej hybrydową, która może funkcjonować i jako kredytowa, i jako debetowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu ofertą banku zainteresować się mogą liczni nowi klienci, a ci już związani z Inteligo bardziej polubić dostępną ofertę. Na tym się jednak nie skończyło. Zmieniono coś jeszcze – zwiększono wartość prowizji za posiadanie karty debetowej, ale nieużywanie jej. To wywołało oburzenie większości klientów, ponieważ ludzi zirytowało nie tylko zwiększenie wartości prowizji, ale również pewnego rodzaju przymus dotyczący płacenia kartą. Posiadanie karty debetowej to standard, natomiast nie każdy klient może i chce używać jej w sposób sugerowany (a teraz wręcz wymagany) przez bank Inteligo. Nie wszędzie da się wykorzystywać ten środek płatniczy, wiele osób uważa to za dodatkowe utrudnienie, a czasami nawet obawia się płacenia kartą ze względów bezpieczeństwa (preferują płatności gotówką).

Nowa wysokość prowizji to 4 zł za brak comiesięcznych zakupów – oczywiście płatnych kartą – o wartości 100 zł. Używaną do tej pory stawkę podwyższono aż o 3 zł, co wydaje się zmianą dość radykalną. Dokonanie podwyżki klienci uznali za pozbawione należnego uzasadnienia. Jest to problem, ich zdaniem, gorszy niż spora podwyżka, ponieważ część osób płaci kartą w miarę regularnie i „dobicie” do 100 zł nie stanowi dla nich problemu. Naturalnym trybem byłoby wcześniejsze uprzedzenie klientów o zamiarze wprowadzenia wyższych stawek. Wymagany jest także okres przejściowy, a nie, jak w opisywanym przypadku, podwyższenie stawek prowizji z dnia na dzień. Wielu osobom nie dało to możliwości przygotowania się do większej opłaty, co mogło skończyć się sporym zaskoczeniem. Zabrakło też określanych przez regulamin Inteligo istotnych przyczyn wprowadzenia podwyżki. Nie zostało to uzasadnione, ale tę akurat kwestię można wyjaśnić – po prostu bank posiada inne spojrzenie na obecną sytuację niż klienci i posiada inny sposób wartościowania, więc słowo „istotne” jest w tym przypadku mocno subiektywne i różni się znaczeniami.

Część osób jest niezadowolona samym faktem podwyżki. Pojawiły się opinie, że banki powinny wręcz przeciwnie – minimalizować ceny usług, by tą drogą przyciągnąć klientów. Nie jest to łatwe w obliczu tak dużej konkurencji, więc logiczne wydaje się obniżanie stawek zamiast ich podwyższania. Inteligo postępuje jednak w odwrotny sposób i wprowadza czterokrotną podwyżkę za usługę, która, co więcej, nie jest wykorzystywana przez część klientów. Szczególnie protestują internauci, przyzwyczajeni do tego, że usługi zmniejszają swoje ceny.

Bank Inteligo podwyższył prowizję za kartę bez uprzedzenia

Jedna myśl na “Bank Inteligo podwyższył prowizję za kartę bez uprzedzenia

  1. No cóż. Jak oni tacy cwani to polacy jeszcze cwańsi. Student cechuje się tym że czasami ma kilkaset złotych na koncie a czasami ma przez jakiś czas zero zł. Nie wydaje mi się żeby typowy student wydawał kartą miesięcznie więcej niż 100zł. Dlatego ja i moi znajomi którzy mamy w tym banku konta, je zamykamy. Myślę że bank ma na kim zarabiać, to pewnie nawet nie zauważy różnicy. Adios !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry