Czy warto założyć Konto Optymalne w Open Finance?

Open Finance to bank należący do GETIN Banku, który gości na polskim rynku już od wielu lat, w czasie których zdążył zdobyć zaufanie klientów. Open Finance to dziecko, które coraz bardziej zaczyna konkurować na polskim rynku produktów bankowych – z funkcji pośrednika staje się poważnym graczem. Swoje pieniądze zawierzyło mu już ponad milion użytkowników.

Ostatnio Open Finance wyszedł z inicjatywa przyciągnięcia do swoich produktów bankowych również studentów, a więc ten target, który jest najmniej opłacalny dla banków, bowiem, jak wszyscy wiemy, studenci pieniędzy nie mają.

Konto Optymalne w Open Finance na pierwszy rzut oka wydaje się nie wyróżniać niczym szczególnym, jednak w dłuższej perspektywie czasowej możemy przekonać się, że prowadzenie rachunku w tymże banku generuje o wiele mniej kosztów niż inne tego typu produkty bankowe skierowane dla studentów. Warto jest więc założyć sobie to konto, bez względu na to, czy jesteśmy studentami, czy nie. Istnieje możliwość na przykład prowadzenia konta bez żadnych opłat i jest to stan rzeczywisty, w przeciwieństwie do innych banków, które pod przykrywką darmowego konta ściągają później z klientów opłaty dodatkowe. Darmowe są również wszelkie przelewy – wewnątrz banku oraz na konta innych banków funkcjonujących w Polsce. Dostajemy także darmową kartę debetowa i bez żadnych prowizji możemy wypłacać pieniądze z bankomatów w całym kraju – posłużą ku temu bankomaty Euronetu oraz GETIN banku.

Obok standardowych usług w dobrych cenach, Open Finance oferuje swoim klientom, w ramach posiadania Konta Optymalnego, takie gadżety, jak tania nawigacja GPS (anta Easy Rider). Nawigacje otrzymujemy, gdy miesięczne wpływy na założone przez nas Konto Optymalne w Open Finance notuje wpływy wyższe niż tysiąc złotych przez dwa lata, oraz kiedy dokonujemy w czasie każdego miesiąca operacje za pomocą karty debetowej na łączną kwotę pięciuset złotych. Warto jest zdecydować się na tego typu konto, zwłaszcza jeśli jesteśmy użytkownikami pojazdów z zapotrzebowaniem na GPS, bo jeśli dobrze się zastanowić, to każdy z nas zarabia więcej niż tysiąc złotych miesięcznie i wypłaca część tych pieniędzy w czasie miesiąca.

Do szczególnych plusów posiadania Konta Optymalnego w Open Finance jest zdecydowanie wyższe oprocentowanie niż w innych tego typu kontach, oferowanych nie najbogatszym obywatelom naszego kraju. Uwagę więc należy zwrócić na zasady oszczędzania w Open Finance.

Czy warto założyć Konto Optymalne w Open Finance?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry