Wybieramy najlepsze studenckie konto bankowe

Każdy z nas dobrze wie o tym, że w naszym kraju istnieje wiele banków, które w swojej ofercie mają naprawdę dużo rodzajów kont do wybrania.

Niezwykle rozpowszechnione w ostatnich czasach są przede wszystkim niewątpliwie konta studenckie. Trzeba jednak uważać na tą kwestię, gdyż nie zawsze wiadomo do końca z którego konkretnie mamy skorzystać. Warto jednak odnotować taką sprawę, że studenci mają o wiele lepiej niż inni ludzie, gdyż czekają na nich różnego rodzaju ulgi i promocje, co na pewno jest bardzo pozytywnym zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Jak powszechnie wiadomo banki muszą mieć w tym jednak jakiś głębszy sens i nie ma w tym żadnej nowości, istotną sprawą jest to, że chcą one przyciągnąć studentów do siebie na długie lata, tak aby w późniejszych latach nie chcieli zmieniać już banku.

Niezwykle ważną kwestią jest to, że przeciętny student nie zarabia dużo pieniędzy, a więc atrakcją dla banku w tej chwili nie jest, ale kiedy skończy studia, to na pewno się to zmieni, bo wtedy dużo łatwiej jest znaleźć bardzo dobrze płatną pracę. Z całą stanowczością można stwierdzić, że warto otworzyć sobie konto studenckie, gdyż studenci naprawdę dużo mniej płacą za prowadzenie konta, a także wydawanie karty, i tym podobne, dlatego jest to bardzo pozytywna wiadomość dla nich samych. Jak wiadomo konto przede wszystkim musi mieć możliwość obsługiwania go przez Internet, co dla wielu ludzi we współczesnych czasach jest bardzo istotną sprawą.

Dużą rolę odgrywają także bezpłatne bankomaty, których musi być dużo, tak aby nikt nie miał problemów z wypłatą środków pieniężnych ze swojego konta, gdy będą mu one pilnie potrzebne jak najszybciej. Na takie szczegóły studenci zwracają naprawdę dużą uwagę, a więc banki muszą się starać o to, aby te aspekty były spełnione w jak najlepszym stopniu, bo wtedy mają większe szansę na pozyskanie nowych klientów, w postaci studentów. Bardzo dobrym wyborem jest przede wszystkim kilka ofert banków oferujących darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce: Alior Sync, ING Bank, Meritum Bank. Niezwykle korzystne jest także Inteligo w pewnych przypadkach, albo mBank. Jak widać wyraźnie każdy będzie miał tutaj spory wybór. Za prowadzenie konta w powyższych bankach płaci się od 0 do trzech złotych, a więc nie jest to jakiś wielki majątek i każdego na pewno stać na takie coś, co nie ulega żadnej wątpliwości.

Bardzo ważnym szczegółem na który trzeba zwracać dużą uwagę są oczywiście usługi dodatkowe oferowane przez banki. W ich skład wchodzą oczywiście ceny za przelewy elektroniczne, które powinny być bezpłatne, niektóre banki mają w swojej ofercie bonusy pieniężne dla studentów, np. za zakup kartą do konta w sklepach. Bardzo ważną kwestią dla każdego człowieka jest bankowość elektroniczna, ponieważ w dużym stopniu ułatwia ona życie wielu studentom, co jest na pewno pozytywną opcją. Dzięki niej w każdym momencie można bez problemów, czyli bez wychodzenia z domu, zrobić jakiś przelew lub też zobaczyć ile środków pieniężnych znajduje się na naszym koncie.

Wybranie odpowiedniego konta studenckiego jak widać nie jest prostą sprawą, a więc trzeba się nad tym przede wszystkim bardzo dobrze zastanowić, co jest niezwykle ważną sprawą dla wszystkich ludzi zainteresowanych tym właśnie kontem. Każdy student musi naprawdę dobrze przeanalizować ofertę każdego banku na spokojnie, tak aby podjąć potem najlepszą dla siebie decyzję. Przydatnym narzedziem ułatwiającym wybór odpowiedniego konta jest nasz ranking kont studenckich. Jest tam porównane naprawdę wiele elementów na które trzeba zwracać szczególną uwagę przy wyborze konta studenckiego.

Wybieramy najlepsze studenckie konto bankowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry